Jeśli niedługo macie sesje lub koniec roku szkolnego i walczycie o oceny, a nie macie motywacji do nauki, mam coś co być może zmotywuje was do nauki. Przedstawię wam Studyblr.

 

O co chodzi?

W społeczności tumblr’a jest tag studyblr pod którym umieszczane są zdjęcia osób które również się uczą. Są to zdjęcia notatek, przyborów szkolnych itp. W jakis sposób jest to motywujące, bo również chce się mieć takie notatki. Czasem ma to też skutek uboczny w postaci sprzątania biurka, ale jak wiadomo w porządku lepiej się pracuje.

 

tumblr

Przeglądając takie obrazki, a te które nam bardziej się spodobają reblogując, możemy poczuć się zachęceni do działania, robienia ładniejszych i lepszych notatek. Jak chyba każdy wie różne zakreślacze i kolorowe długopisy pomagają w nauce, a kartki nie wydają się nudne i jednakowe. Tutaj możemy znaleźć przykład jak napisać, robić mapy myśli czy też rysować małe obrazki przy zagadnieniu. Wszystko żeby łatwiej się uczyć. Oczywiście posty w większości są po angielsku, jednak nie chodzi o szukanie konkretnych notatek, tylko pomysłu jak zrobić własne.

kktumblr.png

Jeśli macie ochotę zobaczyć jakie posty spodobały mi się, to zapraszam na rainbowsupplies.tumblr.com.

Zapraszam również na mojego facebooka

Reklamy